Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | Only Device |
Oppo A60 8/256GBPre-owned
Blue| IND Global | 16GB
৳19499 Tk
The Oppo A60 (8/256GB) is a sleek smartphone featuring a vibrant 6.67-inch HD+ display, powerful Snapdragon 680 processor, 50 MP main camera, and a massive 5000 mAh battery with 45W fast charging. It’s perfect for multitasking and photography enthusiasts
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
16GB
2GB
Region:IND Global
specifications
| Display Size | 6.67 inches |
| Display Type | IPS LCD, LTPS with 16.7 million colors |
| Display Resolution | 720 x 1604 pixels (HD+), 264 PPI, 950 nits brightness |
| Dimensions | 165.71 x 76.02 x 7.68 mm |
| Weight | 186 grams |
| SIM | Dual Nano-SIM |
| OS | Android 14 with ColorOS 14.0.1 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 680 |
| Network | GSM, WCDMA, LTE (No 5G) |
| Memory | 8GB RAM + 256GB storage (expandable via microSD) |
| Main Camera |
50 MP (f/1.8) + 2 MP depth sensor, LED flash
|
| Selfie Camera |
8 MP (f/2.0), fixed focus
|
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), proximity, accelerometer, gravity sensor |
| Battery Info | 5000 mAh, 45W SuperVOOC fast charging |
| Other Features / Info | USB Type-C, Bluetooth 5.0, facial recognition, Wi-Fi 5 |



